Domov Široké spektrum použitia Brúsenie veľkých plôch

Brúsenie veľkých plôch

Všestrannosť oscilujúcich multifunkčných nástrojov z nich robí nevyhnutných riešiteľov problémov v drevospracujúcich remeslách. Pomocou rôznych doplnkov dokážu nielen píliť, ale aj brúsiť, deliť, pilovať, rezať, škrabať, čistiť a leštiť. Čo sa týka brúsenia dreva, svoje prednosti vždy ukázali na malých a stredne veľkých plochách, ako aj na hranách a v rohoch. Teraz, vďaka stále výkonnejšiemu, ale ľahko ovládateľnému elektrickému náradiu a inovatívnemu príslušenstvu, možno ekonomicky brúsiť aj väčšie plochy, napríklad pri renovácii starých budov alebo podláh.

Široká škála brúsnych úloh s jediným nástrojom

Vďaka širokému výberu brúsnych tanierov a brusiva nahrádzajú oscilačné multináradie dodatočné nástroje alebo časovo náročnú ručnú prácu. Oscilačný pohyb má oproti rotačným oporným podložkám mnoho výhod. Po prvé, náradie sa dá viesť presne a bez únavy, bez spätného rázu na hranách alebo v rohoch. Drevený prach sa víri len veľmi málo a v kombinácii so sacou súpravou a vysávačom sa priamo zachytáva. Penové podložky tiež zabraňujú škvrnám alebo poškodeniu priľahlých oblastí, napríklad predtým dokončených stien.

Príslušenstvo je možné rýchlo a jednoducho meniť, čo umožňuje efektívne a bez komplikácií vykonávať rôzne úlohy. Bežnú brúsnu podložku s trojuholníkovým tvarom možno použiť na malé plochy, rohy a hrany, napríklad pri renovácii okien alebo schodov. Špeciálne brúsne podložky vám umožnia prístup na ťažké miesta. Pre úzke priestory, napríklad v prípade klapiek alebo okeníc, sa používa veľmi plochý brúsny tanier. Veľmi úzke miesta alebo tie, ktoré sa nachádzajú nízko, sa dajú dosiahnuť brúsnym prstom. Súprava na brúsenie profilov patentovaná spoločnosťou FEIN zvládne konvexné, konkávne a perodrážkové profily. Okrúhla oporná podložka s priemerom 115 mm veľmi efektívne brúsi stredne veľké povrchy, ako sú dvere.

Trojuholníkový brúsny tanier pre väčšie plochy

Výrobca FEIN prvýkrát predstavuje trojuholníkový brúsny tanier s dĺžkou hrany 130 mm. Vďaka svojej podstatne väčšej ploche odoberie približne dvakrát toľko materiálu ako tradičné trojuholníkové brúsne taniere s hranou 80 mm.

Doteraz zahŕňala renovácia parkiet niekoľko jednotlivých etáp: na veľké plochy sa používala parketová brúska, na hrany rotačná alebo excentrická brúska a na rohy a hrany oscilačný multinástroj s malou trojuholníkovou brúsnou doskou. S novým brúsnym tanierom dokážu oscilačné multifunkčné nástroje rýchlo a s presným vzorom brúsenia brúsiť aj väčšie plochy. To z nich robí životaschopnú alternatívu k excentrickým a rotačným brúskam, takže na brúsenie celej plochy hrany je potrebný iba jeden nástroj.

Trojuholníkový brúsny tanier má uchytenie nástroja StarlockPlus a optimálne funguje so všetkými oscilačnými multifunkčnými nástrojmi FEIN, ako aj so všetkými multifunkčnými nástrojmi s uchytením StarlockPlus. Oscilačné multináradie od FEIN sú vhodné najmä na obrábanie väčších plôch, pričom vďaka oddeleniu vibrácií redukujú vibrácie približne o 70 %.

TECHNIA Tip:

Korundové brúsivá sú vhodné najmä na nové, neošetrené drevá. Pri renovácii existujúcich podláh s extrémne tvrdými lakmi a tesneniami sa najskôr používajú zirkónové brúsne listy s veľmi vysokým brúsnym výkonom.

Príslušenstvo

22-dielna sada na brúsenie v drážkach a vonkajších rádiusoch. Obsah: 1 držiak so 6 rôznymi profilovými vložkami. 1 x V-tvar pre uhol 90°, 1 x lichobežníkový tvar pre spojenie pero-drážka, 1 x rovný tvar pre profily, 1 x konvexný tvar (veľký), 1 x konkávny a 1 x konvexný tvar (malý) a brúsenie listov, po 5 so zrnitosťou 80, 120 a 180.