Domov Široké spektrum použitia Okná a brány

Okná a brány

Brúsenie okenných rámov s multifunkčným oscilačným náradím FEIN MultiMaster

Plánujete zrenovovať okná, dvere, garážové brány?

Pomocou FEIN MULTIMASTER zrenovujete, čo si len zmyslíte.

Okná hrubo obrúsite zrnom 40 alebo 60. V druhom pracovnom cykle ho perfektne vyhladíte so zrnom 150 alebo 180 – takto vo veľmi krátkom čase dosiahnete vynikajúce výsledky. Pri silne zvetraných povrchoch použite najskôr okrúhly brúsny tanier. Zručí vám to niekoľkonásobne rýchlejší postup práce. Rohy sa následne prebrúsia trojuholníkovou brúsnou doskou. Popraskaný tmel viete odstrániť úplne jednoducho, bez nebezpečenstva prasknutia skla pomocou segmetového pílového kotúča HSS. Výsledok: úplne zrenovované okná v obdivuhodne krátkom čase.

Brúsenie rámov

Pomocou okrúhleho brúsneho taniera dokonale obrúsite rámy v blízkosti hrán a drážok bez efektu spätného rázu.

Brúsenie kútov, hrán a medzier

Pomocou trojuholníkovej brúsnej doštičky sa bezproblémovo dostanete do všetkých kútov a na všetky hrany. Staré nánosy očistíte čisto a rýchlo. Plochá brúsna doštička sa ľahko dostane aj medzi lamely okeníc.

Vysklievanie

Starý nefunkčný sklenársky tmel odstránite pri vysklievaní pomocou segmentového pílového kotúča HSS problémov a bez rizika prasknutia skla, úplne odstrániť až do kútov okna, či dverí.

Stopy po zvetraní

Pomocou rašple z tvrdého kovu odstránite dôkladne aj tie najodolnejšie stopy po zvetraní – a vďaka vysokému úberovému výkonu aj mimoriadne rýchlo.

Bezprašné brúsenie

Pre čistučké výsledky použite odsávanie. Najefektívnejšie pri použití s okrúhlym brúsnym tanierom, dierovanou trojuholníkovou brúsnou doštičkou a rašpľou z tvrdokovu.